Elegancki płaszcz i sportowe buty- modne połączenie czy fatalna stylizacja?

Jak pokazuje historia mody, Coco Chanel ma zawsze rację. Jej najsłynniejszy slogan „Aby być niezastąpionym, trzeba najpierw być innym” sprawdza się dziś tak samo jak pięćdziesiąt lat temu. To właśnie dzięki łamaniu konwencji i przyjętych zasad oraz chodzeniu nieprzetartymi szlakami, stała się ona największą kreatorką mody wszech czasów. Dziś również stajemy wobec konieczności zmierzenia się z dogmatem eleganckiego szyku. Czy w świetle wieków tradycji zakładanie adidasów do eleganckiego płaszcza jest fatalną stylizacją czy najnowszym trendem w modzie? Przyjrzyjmy się bliżej temu połączeniu.

Jeszcze nasi ojcowie gdy tylko usłyszą o zakładaniu do eleganckiego ubrania popularnych trampek dostają białej gorączki. Jest to całkiem zrozumiałe, gdyż model ubrania eleganckiego i roboczego był oddzielony od siebie niczym sfera sacrum i profanum. Jednak wraz z nastaniem ery casual friday oraz rosnącej liczby korporacji, które wychodzą na przeciw pracownikom, powoli zaczyna się to zmieniać. W wielu firmach rozluźnia się tekstylną dyscyplinę w celu wyzwolenia kreatywności i budowania luźnej, przyjaznej atmosfery. Jak nadążyć za tym trendem i czy każde adidasy pasują do każdego płaszcza?

Kluczem do tej stylizacji jest harmonia i wyważenie. Założenie krzykliwych, jaskrawoczerwonych adidasów do czarnego wełnianego płaszcza, nie musi być jeszcze szczytem kiczu lecz z pewnością nie będzie to pożądany efekt. Ważnym jest aby pamiętać iż w tej stylizacji chcemy uzyskać elegancki wygląd ożywiony nowoczesnym tchnieniem a nie ściągać na siebie nie zawsze pochlebne spojrzenia. Niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego koloru obuwia. Pamiętajmy o tym aby dopierać buty do płaszcza a nie odwrotnie. To płaszcz jako centralny i optycznie największy gracz dyktuje warunki całej koncepcji. Do tradycyjnych, stonowanych kolorów płaszcza najlepiej spisują się białe adidasy, szczególnie te stylizowane na klasyczne trampki. Starajmy się unikać butów wyższych zachodzących za kostkę. Wyjątkiem są tu sznurowane, wysokie i koniecznie skórzane trampki wzorowane na bokserskie buty z dawnych lat.

płaszcz-trampki

via pinterest.com

Oprócz nietuzinkowego wyglądu podstawowym powodem dla którego warto zdecydować się na włączenie adidasów do swojego rynsztunku jest wygoda. Ta kwestia łączy mężczyzn i kobiety, któż bowiem nie chciałby czuć się elegancko a jednocześnie wygodnie. Dobrze dobrane, miękkie adidasy dają dużą swobodę, która przyda się szczególnie podczas tych dni gdy jesteś na nogach od zmierzchu do świtu.

płaszcz-trampki2

via pinterest.com

Przy dobieraniu obuwia obowiązuje zasada, to samo a jednak inaczej. Staramy się bowiem utrzymać elegancki szyk jednocześnie podkreślając własną niezależność i silną osobowość. Nie są to jedynie puste slogany, pamiętajmy o tym, że jak nas widzą tak nas piszą, a taka stylizacja świadczy o odwadze i chęci przełamywania stereotypów. Nie powinniśmy jednak ślepo podążać za modą i robić czegoś dlatego, że inni tak postępują. Przy tego typu połączeniu ważne jest żeby to poczuć, inaczej będziemy się czuli po prostu głupio i nie na miejscu a to z pewnością nie pomoże nam podczas ważnego spotkania.

płaszcz-trampki3

via pinterest.com

 

płaszcz-trampki4

via pinterest.com

Jeżeli klasyczne sportowe obuwie to dla ciebie za dużo, można zdecydować się na pośredni krok a więc adidasy eleganckie łączące w sobie tradycje i nowoczesną formę. Warto poszukać idealnych butów dla siebie, nie tylko w dużych galeriach handlowych. Wiele mniejszych designerskich firm, specjalizujących się w obuwiu tego rodzaju, może zaproponować naprawdę harmonijne i wyważone połączenie stawiające na umiar i rozsądek. Czy będzie to początek transformacji twojego wyjściowego outfitu czy delikatne pociągnięcie pędzlem, które podkreśli cię subtelnie niczym uśmiech Mona Lizy – zależy wyłącznie od ciebie.

Udostępnij wpis: Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
error: copyright

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij